Warunki

Dom Św. Ignacego to wydzielona cześć pomieszczeń Domu Zakonnego Wspólnoty Jezuitów. Od początku był on miejscem formacji dla młodych jezuitów, zwłaszcza na etapie tzw. Trzeciej Probacji. Z uwagi na swoje położenie i warunki przyjmował też różne grupy osób duchownych i świeckich na wypoczynek i odnowę fizyczną i duchową.

Obecnie staramy się rozwijać działalność Domu Św. Ignacego w kierunku udzielania rekolekcji w różnych formach, szczególnie Ćwiczeń Duchowych Św. Ignacego. Organizujemy także inne rekolekcje, sesje, skupienia rekolekcyjne i szkolenia.

Nasz ośrodek dysponuje atrakcyjną infrastrukturą użytkową:

– dysponujemy w większości pokojami 1-osobowymi z łazienkami. Kilka pokoi jest 2-osobowych, jak i małżeńskich; zapewniamy bieliznę pościelową i ręczniki;

– kuchnia przygotowuje trzy posiłki dziennie;

– do dyspozycji gości udostępniamy aule, w których można napić się kawy czy herbaty (nie wyrażamy zgody na korzystanie w pokojach z własnych czajników czy tym podobnych urządzeń);

– miejscami do modlitwy są dwie kaplice i oratorium;

– na terenie całego domu jest dostęp do Wi-fi;

– goście mogą korzystać z pralni oraz prasowalni.

Warunki zewnętrzne (morze, lasy…) sprzyjają odpoczynkowi w lecie, a w pozostałym okresie roku stwarzają klimat ułatwiający modlitwę i wyciszenie. Jest możliwość wypożyczenia rowerów czy kijków do nordic walking.

W okresie wakacyjnym (od czerwca do września) zapraszamy na WAKACJE NA SPOKOJNIE – wypoczynek nad morzem, połączony z możliwością większego skupienia i modlitwy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą szczegółowo opisaliśmy w menu > Proponujemy > Odpoczynek.