Sesje i warsztaty

“BLIŻEJ CIEBIE, BLIŻEJ SIEBIE” – sesja rekolekcyjno-warsztatowa komunikacji budującej relacje. 

Prowadzący: p. Katarzyna Banc, o. Ryszard Friedrich

Termin: 7 – 12 września 2021 (wtorek – niedziela). Rozpoczęcie: wtorek, godz. 18.00, zakończenie: niedziela, godz. 14.00. Koszt: 800 zł. W przypadku trudności z opłatą można wnioskować o dofinansowanie z funduszu rekolekcyjnego.

Spotkanie z drugim człowiekiem, z Panem Bogiem, a także ze sobą samym zawsze jest formą dialogu. Sposób w jaki mówimy lub myślimy bezpośrednio wpływa na jakość naszych relacji. Dlatego zapraszamy na sesję warsztatowo-rekolekcyjną, podczas której bliżej przyjrzymy się tematowi komunikacji.

Część warsztatowa (20h) będzie poświęcona praktycznym sposobom porozumiewania się, które budują kontakt, szacunek i wzajemne zrozumienie. Uczestnicy w parach lub małych grupach będą mieli okazję ćwiczyć szczere wyrażenie siebie oraz słuchanie drugiego z empatią. Ćwiczenia indywidualne stworzą przestrzeń do zadania sobie pytań o swoje uczucia i potrzeby, co może pomóc w lepszym poznaniu siebie. Relacja z Bogiem jest fundamentem dobrych relacji międzyludzkich. W czasie sesji uczestnicy będą zaproszeni do codziennej medytacji pogłębiających naszą relację z Bogiem. Jeden dzień sesji w całości poprowadzimy w dynamice rekolekcji ignacjańskich – w pełnym milczeniu.

Zapraszamy osoby, które wcześniej odprawiły przynajmniej Fundament Ćwiczeń Duchowych.

 

„ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA” – sesja rekolekcyjno-warsztatowa. 

Prowadzący: p. Małgorzata Mączko, o. Ryszard Friedrich

Termin: 1 – 6 czerwca 2021, 8 – 13 czerwca 2021 i 31 sierpnia – 5 września 2021

Rozpoczęcie: wtorek, godz.18.00, zakończenie: niedziela, godz. 9.00. Koszt: 800 zł. W przypadku trudności z opłatą można wnioskować o dofinansowanie z funduszu rekolekcyjnego.

Nasze ciało jest szczególnym darem Boga dla nas. Służy nam w naszej codzienności, potrzebujemy go do wypełniania naszej misji życiowej, naszego powołania, realizowanego w codziennych aktywnościach. Może stać się naszym sprzymierzeńcem w czasie modlitwy, zwłaszcza medytacji czy kontemplacji, wymagających dłuższego trwania w bezruchu. Proponowany warsztat będzie łączył elementy wyciszenia rekolekcyjnego z ćwiczeniami somatycznymi. Codzienne medytacje i adoracja mają pomagać nam odkrywać dar stworzenia.

Ćwiczenia warsztatowe mają pomagać w uwalnianiu się od napięć, będących częstą przyczyną problemów z kręgosłupem, sztywnością, bólami stawów, bezsennością czy ze złym trawieniem. Celem warsztatu jest osiągnięcie lepszej świadomości własnego ciała a także lepszego kontaktu ze sobą, a to ułatwia również kontakt z Bogiem i z drugim człowiekiem. Zaplanowane techniki relaksacyjne i oddechowe z reguły wpływają korzystnie na nasze zdrowie, witalność, sprawność i pogodę ducha, sprzyjając osiągnięciu harmonii ciała, duszy i umysłu.
Zapraszamy osoby o różnym doświadczeniu religijnym i w każdym wieku.